Chirurgická stomatológia

Poskytujeme:

  • extrakcie trvalých zubov
  • extrakcie mliečnych zubov
  • dekapsulácia – chirurgické uvoľnenie mäkkých tkanív okolo zuba v lokálnej anestézii, aby sa umožnil rast zuba múdrosti
  • frenulektómia- chirurgické preťatie uzdičky v prípade vysokého úponu uzdičky
  • gingivektómia – odstránenie časti ďasna či už pri estetických veciach ako klinické predĺženie koruniek, alebo funkčných pre lepšie zhotovenie výplní pri kazoch zasahujúcich pod ďasno.

Endodoncia (ošetrenie koreňových kanálikov)

      Endodoncia je ošetrenie koreňových kanálikov v dôsledku kazu a zápalu. Neošetrený zubný kaz sa šíri, baktérie v ňom obsiahnuté prenikajú do zubnej drene a spôsobujú zápal. Ak sa neošetrí včas, toxíny (zápal)  sa krvným riečišťom dostávajú do celého tela a môžu tak negatívne ovplyvniť celkový zdravotný stav pacienta. Je preto dôležité, aby zubný lekár ošetril kazom poškodený zub, čo najskôr a vyhol sa spolu s pacientom týmto komplikáciám.

Fázy ošetrenia koreňového kanálika

1. Diagnostika- OPG, BTW, vyšetrenie vitality zuba-reakcia zuba na studené, poklop

2. Odstránenie kazu

3. Spriechodnenie a vydezinfikovanie kanálika

4. Vyplnenie kanálika

5. Ošetrenie korunkovej časti

     Endodonticky ošetrený zub sa stáva krehkým, náchylnejším k zlomeniu, keďže už viac nie je vyživovaný.  Rekonštrukcia výplňou je nevhodná a hrozí veľké riziko zlomenia zuba. Aby sa predišlo zlomeniu oslabeného zuba, je potrebné ošetriť ho pomocou onlay alebo korunkou.