Zubné fazety a keramické korunky

Zuby sú nielen praktickou, ale aj vizuálne atraktívnou záležitosťou, pričom udržať si ich v dobrom zdravotnom stave sa môže zdať častokrát náročné, nakoľko môžu nastať problémy vekom, užívaním liekov, alebo i náhodným pričinením, kedy sa časť zuba môže odštiepiť, prípadne začne mať zub nerovný povrch. V takomto prípade fazety predstavujú moderné riešenie estetickej úpravy predných zubov.
Jedná sa o tenké plôšky vyrobené z keramického materiálu, ktoré sa aplikujú nalepením na prednú stranu zuba. V samotnej stomatologickej praxi ide o jeden z najviac využívaných estetických úkonov. Hlavnou úlohou faziet je korekcia zuba, teda či už sa jedná o samotný tvar, farbu alebo dokonca i postavenie zuba. Fazety nám umožňujú korigovať aj prípadné vývojové vady, či dôsledky úrazu. Voľným okom sú tieto fazety od vlastných zubov na nerozoznanie.
 
V ktorom prípade sú fazety pre Vás správnym riešením?
    • krivosť zubov
    • odštiepený kúsok zuba
    • oslabený, alebo zafarbený zub
    • nerovný povrch zuba- praskliny a ryhy
    • malá medzierka medzi zubami

keramické korunky

Dentálna korunka je vyrobená z keramického alebo kovokeramického materiálu. Je fixnou a hlavne pevnou zubnou náhradou, ktorá je nasadená na váš poškodený zub. Predstavuje nielen estetický, ale aj oporný plášť vášho vynoveného úsmevu. Ich základnou úlohou je posilniť štruktúru oslabeného zuba, navrátiť mu pôvodný tvar a zlepšiť jeho estetický tvar. 
 
Keramické (porcelánové, zirkónové)
Jedná sa o čisto keramické korunky bez kovu, ktoré spĺňajú najvyšší estetický štandart.
 
Kovo- keramické
Jedná sa o kombináciu materiálov, kedy sa na korunku vyrobenú z kovu pod vysokou teplotou nanáša porcelánová vrstva. Používajú sa hlavne na premostenie väčších medzier.

KERAMICKÉ MOSTÍKY

Stomatológia napreduje a v súčastnosti ani strata jedného alebo viacerých zubov nepredstavuje neriešiteľný problém. Hlavnou úlohou tohto ošetrenia je nahradiť chýbajúce zuby prípadne celý chrup a tým zlepšiť alebo obnoviť žuvaciu schopnosť pacienta.

Protézy a čiastočne snímateľné náhrady

Pri veľkom množstve chýbajúcich zubov odporúčame zubné protézy. Jedná sa o najjednoduchší typ náhrady a tým aj cenovo najdostupnejším. Vyrábajú sa zo špeciálneho materiálu a sú prispôsobené zubom tak, aby nedráždili okolité tkanivá. Sú vytvárané jednotlivo pre pacientov, aby mali čo najrealistickejší vzhľad a podobali sa skutočnému chrupu.